Suszarnie do drewna

Konstrukcja suszarni wykonana jest z profili i kasetonów aluminiowych, wypełnienie izolacyjne ścian i stropu stanowi wełna mineralna o grubości 150 mm. Modułowa konstrukcja suszarń typu EKOPOL pozwala każdorazowo na dopasowanie parametrów komory do indywidualnych wymagań każdego klienta. Suszarnia komorowa typu EKOPOL jest przeznaczona do suszenia drewna w szerokim zakresie jego wilgotności, oraz różnych gatunków drewna.

Praca komory odbywa się w cyklu automatycznym i jest w pełni kontrolowana przez mikroprocesor sterownika EKOPOL 1 . Użytkownik podaje tylko trzy parametry: rodzaj drewna, jego grubość, żądaną wilgotność końcową.

suszarnie do drewna

Opcje dodatkowe:

Wymienniki ciepła

Przepustnice połączone są ze sobą parami – nawiewna z wywiewną. Kanał łączący przepustnice z krzyżowym wymiennikiem ciepła jest ocieplany wełną skalną o grubości 50 mm. Wychodzące z komory zużyte, ciepłe powietrze ogrzewa na wymienniku powietrze wciągane z zewnątrz. W układzie nie występuje mieszanie powietrza zasysanego z powietrzem wyrzucanym. Zastosowanie wymienników pozwala odzyskać do 50% ciepła wyrzucanego podczas wymiany powietrza. Instalacja wyposażona w system odprowadzenia kondensatu z instalacji. Rozwiązanie została opracowana przez naszą firmę oraz jest chronione świadectwem patentowym.

suszarnie do drewna

Układ falownika z osprzętem

suszarnie do drewna

Układ falownika wraz z filtrem, który umożliwia płynną regulację obrotów wentylatorów rewersyjnych, co zmniejsza zużycie energii elektrycznej średnio o 19%
(w zależności od suszonego materiału).

Układ składa się z:

  • Inwertera
  • Filtra wyjściowego
  • Skrzyni z okablowaniem, ekspanderm, złączy oraz osprzęt
  • Przewody ekranowane do silników

Licznik poboru energii elektrycznej i cieplnej

Dzięki zastosowaniu dodatkowego opomiarowania komory jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ile kosztowało nas suszenie oraz jakie są faktyczne koszty związane z procesem.

Cena suszarni do drewna kształtuje się w zależności od wielkości urządzenia oraz wyposażenia opcjonalnego, które pozwala na znaczne oszczędności energetyczne w czasie eksploatacji.